GPW: po wezwaniu na Novitę kurs w dół, Lentex drożeje

opublikowano: 01-02-2007, 13:30

Kurs Lentexu wzrósł, a Novity nieco spadł w reakcji na wezwanie do sprzedaży akcji drugiej ze spółek ogłoszone przez pierwszą z nich.

Kurs Lentexu wzrósł, a Novity nieco spadł w reakcji na wezwanie do sprzedaży akcji drugiej ze spółek ogłoszone przez pierwszą z nich.

Ponieważ wezwanie zostało ogłoszone w trakcie giełdowej sesji, giełda na kilkadziesiąt minut zawiesiła handel akcjami obydwu firm. Zanim do tego doszło akcje Lentexu drożały o 1,2 proc. do 41,5 zł. Natomiast za akcję Novity przed zawieszeniem handlu płacono 55 zł, czyli 1,5 proc. więcej niż w środę.

Zaoferowaną w wezwaniu Lentexu cenę 35 zł za jeden walor konkurencyjnej Novity akcjonariuszom tej ostatniej będzie trudno zaakceptować biorąc pod uwagę fakt, że bieżący kurs giełdowy jest około 57 proc. wyższy. Nic więc dziwnego, że po odwieszeniu notowań pierwszą reakcją był niewielki spadek notowań do 54 zł (-0,4 proc.)

Mocno wystrzelił natomiast kurs wzywającego. Kurs Lentexu błyskawicznie wspiął się do poziomu 45,1 zł, co oznaczało zwyżkę o 10 proc. wobec poziomu środowego zamknięcia. W kolejnych minutach optymizm graczy szybko się wyczerpuje, czego widocznym efektem jest powrót kursu w okolice sprzed zawieszenia notowań. ASZ

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane