GPW: początek na plusie, później niepewnie

Sebastian Gawłowski
09-01-2004, 09:07

Dzisiejsza sesja powinna rozpocząć się od wzrostu po wyznaczeniu wczoraj nowych maksimów przez amerykańskie indeksy. Dalsza część może jednak nie być tak optymistyczna dla posiadaczy akcji. Ostatnie sesje pokazały, że nasila się presja zniecierpliwionej podaży. W trakcie dzisiejszych notowań niewykluczony jest spadek w okolice wsparcia 1650 pkt na WIG 20.

Wczorajsza sesja przyniosła realizację zysków na walorach największych spółek. Indeks opisujący koniunkturę w tym segmencie rynku ponownie nie zdołał pokonać poziomu 1700 pkt, w którego bezpośredniej bliskości znajdują się ubiegłoroczne szczyty. Pomimo że sesja zakończyła się niewielkimi zmianami trzeba pamiętać, że indeksy rozpoczynały notowania od sporych wzrostów. Znaczący spadek (potwierdzony obrotami) w trakcie wczorajszego handlu wraz ze spadającą gwiazdą z wtorku wróży pogorszenie koniunktury w najbliższym czasie, a nawet zakończenie efektu stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: początek na plusie, później niepewnie