GPW: początek nie przynosi żadnych zmian

Sebastian Gawłowski
25-04-2003, 11:05

Początek dzisiejszych notowań przynosi niewielkie zmiany wartości indeksów. Kursy większości największych spółek znajdują się w okolicach wczorajszych zamknięć, a aktywność inwestorów jest symboliczna. Na tle rynkowego marazmu wyróżnia się Elektrim, który zyskuje ponad 15 proc.

Zainteresowanie akcjami warszawskiego holdingu wynika z wczorajszej decyzji Trybunału Arbitrażowego, który odrzucił w całości pozew Deutsche Telekom w sprawie kontroli nad Elektrimem Telekomunikacja. W efekcie Elektrim ma kontrolę nad większościowym udziałowcem operatora komórkowego PTC.

Lekko zwyżkują walory spółek surowcowych, które wczoraj ugięły się ciosami podaży. KGHM jest w ostatnim czasie kotwicą dla indeksu największych spółek. Kurs miedziowego kombinatu załamał się po informacji, że władze spółki zgodziły się na podwyżki płac dla pracowników. Od tego czasu akcje nie mogą odzyskać formy pomimo że zarząd co i raz przekazuje do publicznej wiadomości pozytywne informacje dotyczące spółki i Telefonii Dialog. Tymczasem wczoraj fatalnie zachowywał się PKN, który jeszcze na poprzedniej sesji ciągnął rynek do góry wraz z TPSA. Wygląda na to że inwestorzy zdyskontowali

zapowiedzi wysokiego zysku netto za pierwszy kwartał.

Zaczyna się okres publikacji wyników. Przed sesją bardzo dobre, czyli zgodne z oczekiwaniami, wyniki podał Stomil Olsztyn. Kurs nie zareagował. 30 kwietnia kończy się wezwanie na akcje spółki ogłoszone przez Michelin, które najprawdopodobniej skończy się skupieniem akcji od inwestorów mniejszościowych i w konsekwencji bliskim wycofaniem producenta opon z

giełdy.

Dalsza część sesji zależy od sytuacji na giełdach zachodnioeuropejskich i amerykańskich danych makro. Dziś opublikowane mają być wstępne dane o amerykańskim PKB za pierwszy kwartał. Ponadto podana zostanie wartość kwietniowego indeksu nastrojów badany przez Uniwersytet Michigan.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: początek nie przynosi żadnych zmian