GPW: początek sesji przyniósł zwiększoną podaż akcji

Marek Druś
03-12-2002, 10:38

Sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od umiarkowanych spadków głównych indeksów. WIG 20 stracił na otwarciu o 0,6 proc., a TechWIG 0,4 proc. Powodem jest zarówno sprzedaż akcji przez inwestorów realizujących zyski po wczorajszych wzrostach jak i pogorszenie nastrojów na największych europejskich parkietach w pierwszej fazie dzisiejszych notowań.

Jak można było oczekiwać początek sesji na warszawskiej giełdzie przyniósł zwiększoną podaż akcji spółek, które kończyły wczorajsze notowania wyraźnymi wzrostami. Najlepiej widać to po zachowaniu kursu papierów Prokomu, które zanotowały w poniedziałek ponad 5 proc. zwyżkę, a w pierwszej fazie dzisiejszej sesji tracą najwięcej wśród papierów blue chipów. Akcje większości dużych spółek tanieją umiarkowanie, spadki cen sięgają ułamka procenta. Tak jest w przypadku papierów PKN Orlen, TP SA i Pekao, obrót którymi już po kilku minutach notowań przekraczał 18 mln zł.

Kolejną sesję z rzędu drożeją wyraźnie akcje Inter Groclin. W pierwszych minutach dzisiejszej sesji obrót nimi sięgnął blisko połowy wartości z wczorajszego zamknięcia.

Umiarkowanie tanieją akcje Grupy Kęty. Spółka przekazała niedawno prognozy wyników na przyszły rok, przewidujące poprawę zysku i przychodów. Przed dzisiejszą sesją podała, że planuje wypłatę 2 zł dywidendy za ten rok. Nie widać jednak, aby te wiadomości zwiększyły zainteresowanie papierami spółki.

Niewielki spadek kursu notują również akcje Optimusa, który zapowiedział pozyskanie 20 mln zł z emisji obligacji. Analitycy BPHPBK podkreślają, że decyzja ta otwiera możliwość poprawy struktury zadłużenia spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: początek sesji przyniósł zwiększoną podaż akcji