GPW: Początek sesji raczej bez większych zmian

opublikowano: 10-09-2004, 09:35

Jeden dzień płytkiej korekty to trochę mało żeby odreagować ostatnie spore wzrosty. Jednak już druga połowa wczorajszej sesji pokazała, że inwestorzy są niecierpliwi.

Wczorajsza korekta miała spokojny przebieg, a jeszcze przed południem indeksy zaczęły się podnosić. Ostatecznie WIG20 stracił zaledwie 0,5 proc. Na dodatek odbyło się to przy małych obrotach. Aktywność inwestorów była niska szczególnie podczas pierwszej spadkowej fazy sesji.

W drugiej fazie sesji, gdy rynek zaczął się odradzać wymiana była intensywniejsza. To wskazówka, że wiara we wzrosty w kolejnych dniach jest w inwestorach duża. Najwyraźniej gracze mają ochotę – po krótkim oddechu – zmierzyć się z poziomem 1800 pkt.

Czy tak się rzeczywiście stanie w sporej mierze będzie zależeć o bieżącej koniunktury na Zachodzie. Ostatnią sesję tygodnia giełdy Eurolandu rozpoczęły od wzrostów. O ile utrzymają się do otwarcia rynku warszawskiego, może nie dojść do spadków na GPW. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Początek sesji raczej bez większych zmian