GPW ponownie jest najsilniejszym europejskim rynkiem

opublikowano: 04-07-2003, 13:46

GPW znów jest najsilniejszym rynkiem w Europie. Popyt na akcje krajowych blue chipów nie słabnie mimo nie najlepszych wiadomości dochodzących z rynków zagranicznych. WIG20 ciągle rośnie i osiągnął najwyższą wartość od czerwca ubiegłego roku. Obroty nie powinny być niższe niż na poprzedniej sesji. Zakładając, że część inwestorów będzie chciała zrealizować zysk już dzisiaj, mogą być nawet wyższe.

Inwestorzy kupują akcje nie zwracając uwagi na spadki na największych europejskich giełdach. W przeciwieństwie do nich żadnej reakcji nie wywołała na warszawskim parkiecie wiadomość o większym niż oczekiwano spadku zamówień fabrycznych w Niemczech.

Popyt całkowicie zdominował przebieg dzisiejszych notowań. Wśród spółek z WIG20 nie rośnie jedynie cena papierów Computerlandu, PGF i Orbisu. W przypadku dwóch ostatnich towarzyszą temu niewielkie obroty. Słabo zachowuje się od początku sesji kurs KGHM. Widać jednak, że mimo wiadomości o przegranej w NSA z fiskusem i lubiński koncern ma szanse zakończyć dzisiejsze notowania zwyżką ceny. Tak dzieje się w przypadku papierów Agory, które po początkowych spadkach, obecnie umiarkowanie drożeją. Inwestorzy wciąż ignorują mające nastąpić w przyszłym tygodniu wejście do obrotu 2,5 mln papierów spółki.

Akcje pozostałych blue chipów mocno drożeją. Kolejne rekordy ustala kurs Pekao. Cena papierów spółki doszła do 105 zł. Po raz ostatni rynek wyceniał je tak wysoko w pierwszej połowie czerwca ubiegłego roku.

Dużym popytem cieszą się także akcje mniejszych spółek. Mocno drożeją papiery m.in. Kopeksu i Oławy. Od początku notowań mocno rośnie cena akcji Szeptela. Media Net, jeden z jego większych akcjonariuszy przelał do Pekao wierzytelności szepietowskiego telekomu. Bank był największym wierzycielem Szeptela.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW ponownie jest najsilniejszym europejskim rynkiem