GPW: Popołudniowa część sesji tradycyjnie przynosi stabilizację

01-06-2004, 13:15

Rynek ustabilizował się w przedziale 1667-1679 pkt na WIG20, czyli poziomami wyznaczonymi dziennymi ekstremami na wykresie. Obroty towarzyszące spadkowi są małe, niemniej jednak wyższe niż wczoraj.

Inwestorzy w Warszawie podążają dziś śladem rynków zachodnich. W Eurolandzie na graczy padł blady strach, bo znów cena ropy naftowej osiągnęła bardzo wysoki poziom. W efekcie giełdy we Frankfurcie i Paryżu notują spadki po około 1,2 proc. Węgierski BUX spada o 2 proc.

Na ich tle nasz WIG20 ze spadkiem rzędu 0,8 proc. wygląda relatywnie mocno. Dopóki jednak nie poprawią się nastroje na Zachodzie, dopóty nie powinno dojść u nas do znaczącej poprawy. Obroty przy dzisiejszym spadku są niewielkie, największym zainteresowaniem cieszą się papiery Telekomunikacji Polskiej. Kurs operatora zachowuje się mniej więcej zgodnie z rynkiem.

Lepiej trzymają się banki, z Pekao utrzymującym wczorajszy kurs i BA CA nieznacznie tylko tracącym w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Odstaje tylko BRE Bank. Najgorzej powodzi się spółkom IT – Prokom i Softbank tracą po ponad 2 proc.

Z gigantów rynku lepiej o d TP radzą sobie PKN Orlen, dla którego CA IB podniósł cenę docelową do 28,5 zł, oraz KGHM. Związkowcy lubińskiego kombinatu miedziowego grożą strajkiem jeśli MSP zdecyduje się dalszą prywatyzację Polskiej Miedzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / GPW: Popołudniowa część sesji tradycyjnie przynosi stabilizację