GPW: popyt na akcje spółek IT nie słabnie

Marek Druś
02-08-2001, 13:08

Na warszawskiej giełdzie po chwilowym spadku popytu indeksy ponownie rozpoczęły marsz w górę. Spadła dynamika wzrostu kursów udziałów spółek telekomunikacyjnych. Stabilne wydają się zwyżki cen papierów spółek IT.

Po wyraźnych wzrostach w pierwszej części sesji udziały Elektrimu, Netii i TP SA notowały w jej połowie umiarkowane zmiany cen. Wymiana papierów wspomnianych spółek jednak nie słabnie, przypada na nie blisko 35 proc. obrotów całego rynku.

Najlepsze wrażenie robią notowania spółek informatycznych. Wyraźnie drożeją udziały tzw. wielkiej piątki. Liderem zwyżek jest Optimus, który ponownie wraca na drogę wzrostu po minimalnej przecenie, która spotkała papiery spółki wczoraj.

W sektorze bankowym nadal utrzymuje się znaczny popyt na akcje BRE Banku, co ma odbicie we wzroście ich ceny. Umiarkowanie drożeją papiery Pekao. Po wczorajszej, rekordowej wymianie udziałów Banku Śląskiego, dzisiaj udziały spółki wyraźnie drożeją przy dość niedużych obrotach.

Rekordowo duża wymiana ma miejsce na papierach Europejskiego Funduszu Leasingowego. Przy niezmienionym kursie w pierwszej części sesji właściciela zmieniały pakiety po tysiąc, dwa tysiące akcji spółki. W jednej z pierwszych transakcji sprzedano 9 tys. akcji funduszu.

Po umiarkowanym wzroście kursu na wczorajszej sesji, mocno tanieją udziały Żywca. Znacznie wzrosły obroty na papierach spółki. To efekt wymiany w jednej transakcji prawie 5 tys. udziałów browaru już w pierwszej godzinie notowań.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

PO , Ceny , Cena

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: popyt na akcje spółek IT nie słabnie