GPW: popyt rośnie, ale WIG20 wciąż jest poniżej wsparcia na 1452 pkt.

opublikowano: 27-11-2003, 12:36

Na warszawskiej giełdzie, podobnie jak na innych europejskich rynkach akcji, poprawiły się nastroje. WIG20 zaatakował opór na poziomie 1452 pkt. Na razie bez sukcesu. Obroty są niskie, co sprzyja dużej chwiejności kursów. Dobrym przykładem jest Prokom. Jego kurs skoczył o 12.00 o ponad 3 proc. dzięki transakcji, w której właściciela zmieniła jedna akcja spółki.

Popyt, który zaczął przejmować inicjatywę na GPW około godzinę po rozpoczęciu notowań, nie jest na razie w stanie wyprowadzić WIG20 na dłużej powyżej 1452 pkt. Popytem cieszą się akcje spółek informatycznych. Drożeją wyraźnie akcje Softbanku, przecenione po wyprzedaży na początku tygodnia. W górę idzie kurs Prokomu. Jeden z większych wzrostów ceny notują papiery Netii. Do 30 listopada zapadnie decyzja, czy spółka przejmie Tel-Energo od Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Popytem cieszą się także akcje banków. Stosunkowo najsłabiej zachowuje się kurs Pekao, rosnący poniżej 1 proc. Wyraźniej drożeją akcje BA CA i PBHPBK. Kolejną sesję drożeją akcje Kredyt Banku, który odrabia straty z ubiegłego tygodnia, kiedy jego wartość rynkowa wyraźnie spadła po wiadomości o konieczności utworzenia rekordowo wysokich rezerw.

Już o blisko 10 proc. drożeją akcje Mostostalu Export. Spółka poinformowała przed sesją o zawarciu kontraktu na wykonanie centrum handlowego w Rostowie nad Donem. Wartość kontraktu wynosi 20 mln USD. Spółka podpisała również list intencyjny na budowę pod klucz Centrum Samochodowego w Moskwie o wartości 6 mln USD.

O prawie 6 proc. rośnie cena akcje Zakładów Mięsnych Duda. Spółka sprzedała w ofercie akcje nowej emisji za 43 mln zł. Można je było kupić po 43 zł, a notowane są obecnie po 50,60 zł.

Rynek nie zareagował na wiadomość o ukaraniu przez UOKiK Telekomunikacji Polskiej karą w wysokości 7 mln zł. Kurs telekomu rośnie od początku sesji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: popyt rośnie, ale WIG20 wciąż jest poniżej wsparcia na 1452 pkt.