GPW: popyt wciąż dominuje na warszawskim parkiecie

23-01-2003, 15:01

Warszawska giełda odreagowuje ostatnią serię spadków. Indeksy rosną, czemu sprzyjają pozytywne sygnały z rynków zagranicznych. Zapowiedź wzrostów na otwarciu notowań w USA dodatkowo stymuluje popyt. Największym zainteresowaniem inwestorów od początku sesji cieszą się akcje Optimusa, Prokomu i Softbanku.

Niemal od samego rozpoczęcia sesji akcje Optimusa drożeją o 10 proc. Po wczorajszej sesji poinformował on, że urząd skarbowy umorzył mu dług z tytułu zaległości podatkowych. Pozwoli to spółce na rozwiązanie 27 mln zł rezerwy utworzonej na ten cel.

Od początku sesji rośnie popyt na akcje Prokomu i Softbanku. Inwestorzy interesowali się papierami obu spółek już podczas wczorajszej sesji, ale nie przełożyło się to na wyraźne wzrosty ich kursów na zamknięciu. Dzisiaj sytuacja jest całkowicie odmienna. Wzrost kursu papierów Softbanku sięga prawie 6 proc.

Mocno drożeją akcje KGHM. Sprzyja temu utrzymująca się wysoka cena miedzi na światowych giełdach oraz spadek wartości złotego.

Rośnie popyt na akcje najcięższych spółek, TP SA i Pekao. Mają one wraz z KGHM ponad połowę udziału w obrotach rynku.

Od początku notowań wyraźnie, o prawie 7 proc. rośnie cena akcji LPP. Spółka zapowiedziała bardzo wyraźną poprawę wyników w 2003 roku. Jej zysk ma wzrosnąć o ponad 70 proc. przy poprawie sprzedaży o blisko 50 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: popyt wciąż dominuje na warszawskim parkiecie