GPW pracuje nad strategią

  • PAP
opublikowano: 27-04-2018, 15:36
aktualizacja: 27-04-2018, 15:39

Giełda Papierów Wartościowych jest w trakcie tworzenia aktualizacji strategii, a jednym z jej elementów może być utworzenie rynku "private market", gdzie możliwy byłby obrót instrumentami niepublicznymi - poinformował prezes GPW Marek Dietl.

"Jesteśmy w trakcie tworzenia strategii. (...) Jednym z projektów, który wydaje się, że ma duże szanse powodzenia, jest inicjatywa +private market+, czyli obrót niepublicznymi instrumentami w sensie zapewnienia przejrzystości. To bardzo innowacyjny projekt, takich rozwiązań jeszcze nigdzie nie ma" - powiedział Dietl.

Marek Dietl
Zobacz więcej

Marek Dietl fot. Marek Wiśniewski

"Ambitny plan aktualizacji strategii i realizacji nowych inicjatyw strategicznych staje się coraz bardziej realny. W czerwcu tego roku przedstawimy te inicjatywy strategiczne. W tej chwili na tyle skróciliśmy już tę liczbę inicjatyw, że jest ich 21, z czego około 12 chcielibyśmy wdrożyć" - dodał.

Inicjatywy wiążą się z pracami nad aktualizacją strategii GPW do 2020 roku. Prezentacja aktualizacji strategii GPW ma nastąpić w czerwcu, a rozpoczęcie jej realizacji planowane jest na lipiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu