GPW: przed decyzją RPP na giełdzie coraz lepsze nastroje

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 26-04-2001, 10:45

Początek sesji na GPW przyniósł lekki wzrost indeksów. Wydaje się, że inwestorzy optymistycznie podchodzą do oczekiwanej dziś decyzji RPP w sprawie wysokości stóp procentowych. Prawie wszystkie blue-chipy są po ok. 1 proc. nad kreską. Najsłabsze na rynku są zdecydowanie akcje Stalexportu. Liderem wzrostów są papiery Chemiskóru.

Wczoraj o sprzedaży pakietu akcji Chemiskóru poinformował Kredyt Bank. Oznaczać to może, że do spółki w końcu wejdzie poważny inwestor. Dzisiaj po południu spółka ma także ogłosić swoje najbliższe plany, m.in. internetowe.

Kolejny już dzień zwyżkuje kurs Agory. Paradoksalnie rynek pozytywnie odebrał dwa niepowodzenia w planach ekspansji grupy – sprzedaż udziałów w Telewizyjnej Korporacji Partycypacyjnej oraz niepowodzenie wezwania na AMS. Warto jednak zaznaczyć, że sprzedaż akcji TKP zwiększy przychody finansowe spółki o ponad 100 mln zł.

Lekko rośnie kurs KGHM, czego powodem mogą być korzystne rekomendacje dla papierów konglomeratu, wydane przez DM BOŚ i Wood & Company.

Uspokoił się kurs Elektrimu, który przeszedł do kontrataku w konflikcie z Eastbridge.

Negatywnym bohaterem dzisiejszych notowań na GPW jest Stalexport (-5 proc.). Spółka skorygowała wynik finansowy za ubiegły rok, który w efekcie zamknęła 578 mln zł straty. Piętą achillesową grupy okazała się Huta Ostrowiec.

Przemek Barankiewicz, p.barankiewicz@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: przed decyzją RPP na giełdzie coraz lepsze nastroje