GPW przerwała pasmo spadków, jest szansa na uspokojenie nastrojów

DI, ISB
opublikowano: 17-01-2008, 17:18

Główne indeksy warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych zyskiwały dziś po kilku dniach strat z rzędu. Wyjątkiem był indeks średnich firm. Analitycy ostrzegają, że rynek nadal może spadać, ale liczą na  uspokojenie nastrojów.

"Wyraźnie widać, że po serii spadków nie ma już tylu chętnych na sprzedaż akcji małych i średnich firm po tak niskich cenach" - powiedział makler CDM Pekao Jarosław Ołdakowski. Tym tłumaczy fakt, iż w czwartek najszybciej rósł indeks małych spółek - sWIG zyskał 1,65%, podczas gdy mWIG tracił, ale zaledwie 0,01%.

"Cieszy, że przerwaliśmy serię spadków, można liczyć teraz na pewne uspokojenie nastrojów" - ocenił makler. Według niego kluczowe może być teraz zachowanie klientów funduszy.

"Nadal czekamy też na komunikaty amerykańskich spółek i dane z USA, które ostatnio są dość niepokojące" - powiedział Ołdakowski. Dziś na notowania negatywny wpływ miały wyniku banku Merrill Lynch, które okazały się gorsze od oczekiwanych.

WIG 20 otworzył się dziś na sporym plusie, ale potem zaczął tracić początkowe zyski. Około godz. 13:00 spadł poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia, a ok. 14:30 zanotował dzienne minimum.

"Rynek szuka lokalnego dołka" - ocenia obecną sytuację makler CDM Pekao. Od godziny 14:30 WIG 20, z pewnymi wahaniami, ponownie ruszył w górę.

W czwartek indeks WIG 20 zyskał 0,86% i zakończył dzień na poziomie 2960,23 pkt. WIG wzrósł o 0,74% do 46548,84 pkt. Obroty wyniosły 2,3 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane