GPW: rekomendacje dla Mostostalu Warszawa już nie budzą emocji

KZ
opublikowano: 06-09-2007, 14:42

Odtajnione dziś pozytywne zalecenia dla akcji budowlanej grupy, kierowanej przez Jarosława Popiołka, nie robią już wrażenia na  inwestorach. Kurs lekko spada.

Przez ostatnie siedem sesji walory Mostostalu Warszawa zdrożały o 10 proc. i należały do najlepszych w sektorze budowlanym. Dziś okazało się, że stały za tym dwie pozytywne rekomendacje, wydane przez analityków Beskidzkiego Domu Maklerskiego i Millennium DM.

W pierwszym raporcie, sporządzonym 30 sierpnia przez Przemysława Psikutę i Macieja Bobrowskiego, analitycy uznali akcje spółki za wyraźnie niedowartościowane. Zalecają więc kupno walorów z ceną docelową 61,5 zł.

"Naszym zdaniem, pomimo okresowego spadku rentowności, akcje spółki wydają się być ciekawą inwestycją w dłuższym horyzoncie czasu. Wyniki za drugi kwartał były lepsze od naszych prognoz. W kolejnych kwartałach spodziewamy się wyraźnej poprawy rentowności przede wszystkim w segmencie inżynieryjnym. W prognozie założyliśmy, że od przyszłego roku spółka istotnie ograniczy stratę w obszarze infrastruktury komunikacyjnej. Takie założeniem implikuje wzrost marży w segmencie inżynieryjnym z 2,7% w 2007 roku do 7,1% w 2008 roku.(…) Zwracamy także uwagę, że spółka ma duże kompetencje w segmencie inżynieryjnym i dlatego spodziewamy się, że Mostostal wykorzysta szansę związaną z wysokimi nakładami na infrastrukturę" - czytamy w raporcie.

BDM prognozuje, że MW wypracuje w tym roku 1852 mln zł przychodów i 33,4 mln zł zysku netto (C/Z dla bieżącej ceny równe 27,3). W 2008 r. ma to być - odpowiednio 2226 i 75,7 mln zł.

Z kolei Bartosz Szymański i Marcin Materna z Millennium obniżyli rekomendację z "kupuj" (wydano ją w listopadzie ub. r. przy kursie 36 zł) do "akumuluj", z ceną docelową 49,1 zł. Poprzednia cena docelowa to 44,90 zł. Analitycy prognozują, że w tym roku spółka osiągnie 1690 mln zł przychodów oraz 29,6 mln zł zysku netto.  

Pełny tekst rekomendacji dostępny jest na stronach internetowych brokerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: rekomendacje dla Mostostalu Warszawa już nie budzą emocji