GPW: Relpol poprawił 9,5-letni rekord intraday

opublikowano: 20-03-2007, 11:01

W pierwszej fazie wtorkowej sesji na GPW kurs akcji Relpolu poszybował o 29,2 proc. ustanawiając tym samym nowy rekord w cenach dnia 137 zł. Poprzedni szczyt był niższy o 2 zł, a został osiągnięty 9 września 1997 r.

Giełdowi gracze dość późno zabrali się za windowanie w szaleńczym tempie notowań akcji producenta przekaźników elektromagnetycznych z Żar. Komunikaty będące podstawą dla kupna walorów zostały przecież opublikowane przez inną giełdową spółkę - Ponar Wadowice, podczas weekendu. Pisaliśmy o sprawie wczoraj, ale przypomnijmy w czym rzecz.

W dwóch sobotnich komunikatach Ponar poinformował o zwiększeniu zaangażowania w akcjonariacie Relpolu. Poprzez spółkę zależną udział wadowickiego producenta hydrauliki siłowej w strukturze głosów na WZA Relpolu wzrósł z 6,87 proc. do 13,97 proc. Ponar nie wykluczył też dalszych zakupów walorów.

Podczas poniedziałkowej sesji spekulanci skupili się na windowaniu kursu Ponaru, który zakończył dzień 49,5-proc. zwyżką. Relpol natomiast zwyżkował tylko o 3,5 proc. Dziś role ulegają pewnemu odwróceniu, choć nie na taką skalę. Ponar nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. Po pierwszej godzinie sesji notowania rosną około 6 proc., choć w pierwszych minutach drożały o 27,6 proc. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: Relpol poprawił 9,5-letni rekord intraday