GPW: Rosną indeksy i obroty

opublikowano: 23-06-2004, 11:12

Indeksy GPW rosną. Inwestorzy podjęli grę pod bardzo prawdopodobne uzyskanie wotum zaufania Sejmu dla rządu Marka Belki. Głosowanie jutro. Nastroje poprawiają też zwyżki cena akcji na Zachodzie.

Obroty są nieco wyższe niż w poprzednich dniach. Inwestorzy śmielej kupują akcje, ale WIG20 w pierwszym zrywie nie dotarł do poziomu 1700 pkt. Zabrakło około 6 pkt. Nastroje schłodziły dane o majowej sprzedaży detalicznej. Są zdecydowanie gorsze od oczekiwań. Dynamika wyniosła tylko 4 proc. rok do roku, podczas gdy specjaliści spodziewali się wzrostu o 11,5 proc. W stosunku do kwietnia sprzedaż spadła aż o 20,6 proc.

Po wczorajszej korekcie na rynkach Eurolandu, dziś sesje na Zachodzie przynoszą odbicie. To korzystna informacja dla kupujących w Warszawie i być może skłoni inwestorów do kontynuacji odbicia.

Największe obroty towarzyszą notowaniom Netii. To zasługa umówionej transakcji między dużym akcjonariuszami. W pierwszej transakcji dnia właściciela zmienił pakiet ponad 1,16 mln papierów, co wygenerowało jednorazowy obrót 9,73 mln zł.

Na razie niskim wolumen handlu wykazuje się KGHM, choć rynek obiegła informacja, że Deutsche Bank Trust Company Americas (bank depozytariusz w programie kwitów depozytowych) zwiększył udział w ogólnej liczbie głosów na WZA do 5,06 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Rosną indeksy i obroty