GPW rośnie najmocniej w regionie

GPW to najmocniej rosnący w czwartek rynek akcji w Europie środkowej, donosi Reuters.

Warszawski rynek akcji korzysta z uspokojenia sytuacji na rynkach światowych po wyborach w USA, a także publikacji dobrych wyników przez polskie spółki. Gwiazdą sesji jest KGHM, którego kurs rośnie o ok. 10 proc. dzięki zaskakująco dobrym wynikom kwartalnym. Jarosław Janusz z Noble Securities uważa, że notowaniom spółki sprzyja także obietnica reindustrializacji USA złożona przez prezydenta-elekta. Dzięki dobrym wynikom kwartalnym drożeją również akcje PZU.

W Budapeszcie główny indeks rynku akcji rośnie o ok. 1 proc., czyli prawę połowę mniej niż w Warszawie. Ustanowił jednak kolejne historyczne maksimum. Popyt na węgierskie aktywa utrzymuje się od dłuższego czasu, co wiązane jest z podwyższeniem ratingu kredytowego kraju do poziomu inwestycyjnego przez największe agencje. Giełda w Pradze rośnie o 1,3 proc., a Wiedniu o 1,2 proc.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW rośnie najmocniej w regionie