GPW rozpocznie notowania od wzrostu indeksów

Sebastian Gawłowski
23-01-2004, 09:06

Dzisiejsza sesja powinna rozpocząć się wzrostem po silnym ataku kupujących w końcówce wczorajszych notowań. Mimo udanego zakończenia sesji odrodzona siła popytu wymaga potwierdzenia. Najlepszym testem wiarygodności nieoczekiwanego odbicia byłoby pokonanie poziomu 1700 pkt przez WIG 20. Na początku sesji bykom raczej nie pomogą wyniki sesji za oceanem, gdzie przeważyła realizacja zysków po dobrych wynikach kwartalnych.

W trakcie notowań w obecnym tygodniu z rynku wiało nudą i marazmem. Czwartek również nie zapowiadał się na dzień przełomu i jak to zwykle bywa w najmniej spodziewanym momencie ceny wystrzeliły do góry. Spory wzrost, któremu

towarzyszyły zdecydowanie wyższe obroty robi dobre wrażenie. Jednak nie stanowi przełomu. Indeks największych spółek WIG-20 po zwyżce o 1,23 proc. sięgnął zaledwie 1680 pkt. To zdecydowanie za mało, aby mówić o sygnale kupna. Kupujący przechylą szalę na swoją korzyść dopiero po pokonaniu psychologicznego poziomu 1700 pkt, który już kilkakrotnie w ostatnim czasie okazał się zbyt silny dla popytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW rozpocznie notowania od wzrostu indeksów