GPW rozpoczyna pod kreską

KZ
26-11-2009, 10:57

Dobre nastroje na giełdach szybko wyparowały. WIG20 jest już bliżej poziomu 2300, niż 2400 pkt., ale obroty znów nie rzucają na kolana. Wśród mniejszych spółek wyróżniają się Techmex i  Petrolinvest.

Po blisko dwóch godzinach sesji WIG20 tracił 1,1 proc. i wynosił 2339 pkt. Obroty akcjami największych spółek przekroczyły 265 mln zł. To więcej, niż wczoraj, ale znów nie jest to wartość, która świadczyłaby o wielkiej presji ze strony sprzedających. Na razie więc możemy mówić o dość szerokiej konsolidacji i wyczekiwaniu na impuls do bardziej zdecydowanego ruchu. Rynek walutowy go nie dostarcza, bo dolar odrabia część strat do euro, a złoty traci do obu najważniejszych walut.

Wśród największych spółek symbolicznie nad kreską są tylko Asseco, Polimex i TP. 2-proc. spadek zalicza Pekao i jest to najgorszy wynik wśród blue chipów.

Spekulacyjnie drożeje Techmex, podobnie należy interpretować wzrost notowań innej spółki znajdującej się w poważnych tarapatach – Polrestu.

Przy sporych obrotach lekko spada kurs Petrolinvestu. Ci, którzy wczoraj uwierzyli w rychłe zaangażowanie kapitałowe PGNiG w spółkę z portfela Ryszarda Krauzego, dziś muszą wystudzić emocje. Z wypowiedzi przedstawicieli gazowego potentata i ocen analityków jednoznacznie wynika, że taka możliwość to tylko opcja na wypadek potrzeby zabezpieczenia ewentualnych wierzytelności.

Spore obroty towarzyszą też wymianie akcji MCI Manegement i NFI Victoria. Grzegorz Golec, prezes drugiego z funduszy, snuje w „PB” mocarstwowe plany. „Być jak Goldman Sachs (zachowując wszelkie proporcje)” – to cel dawnego NFI, który wkrótce zmieni nazwę na Rubicon Partners.
 
„Parkiet” pisze dziś o deklaracjach Ireneusza Króla, prezesa Pronoksu, który mówi, że ten kwartał spółka powinna zakończyć wynikiem w okolicach zera, a już w przyszłym roku Pronox powinien wyjść nad kreskę. Najciekawszy jest jednak fakt, że na wczorajszym walnym Centrozap (wiodący akcjonariusz, spółką też kieruje Ireneusz Król) nie zarejestrował akcji, bo… po prostu zapomniał.

Poprawę wyników zapowiada też w „GGP” Waldemar Madura, prezes Ampli. Spółka dba przede wszystkim o zachowanie marży, nawet kosztem niższej sprzedaży.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW rozpoczyna pod kreską