GPW: rynek będzie nasłuchiwał wieści z Rady Ministrów

Marek Druś
opublikowano: 23-10-2001, 08:49

Na przebieg dzisiejszej sesji największy wpływ będą miały informacje z wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów oraz oczekiwanie na mające się rozpocząć w środę posiedzenie RPP.

Rada Ministrów zajmie się na wtorkowym posiedzeniu kwestią obniżenia wydatków budżetu oraz wprowadzenia podatku od dochodów kapitałowych. Choć wszystko wskazuje, że podatek zostanie wprowadzony, ostateczne potwierdzenie tej informacji na pewno pogorszy nastroje inwestorów.

Ciekawie zapowiadają się notowania blue chipów: KGHM i Elektrimu. Akcje pierwszej ze spółek wyraźnie zdrożały na poniedziałkowej sesji, co uzasadnia się niezłymi wynikami przedstawionymi przez spółkę w piątek. Tymczasem ceny miedzi na światowych giełdach spadły wczoraj do najniższego poziomu od 15 lat.

Elektrim, zdaniem „Rzeczpospolitej”, stanął w trudnej sytuacji wobec konieczności uregulowania do 28 października należności wobec PZU Życie, które pod koniec września zażądało wykupienia obligacji spółki o wartości 200 mln zł. Akcje spółki notowały w poniedziałek wyraźną zwyżkę kursu, co może skłonić część inwestorów do realizacji zysków na nich.

Interesująco zapowiadają się notowania MCI, które miało wczoraj bardzo duże jak na tą spólke obroty przy ponad 30 proc. wzroście kursu. Po sesji spółka poinformowała, że Howell, jeden z jej głownych udziałowców, w ostatnich dniach znacznie zredukował pakiet posiadanych akcji funduszu.

Niepokojącym sygnałem były wczorajszy spadek obrotów. Może to oznaczać wycofanie się z rynku inwestorów, którzy nakręcali ostatnio koniunkturę na warszawskim parkiecie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: rynek będzie nasłuchiwał wieści z Rady Ministrów