GPW: rynek czeka na otwarcie giełd w USA

Marek Druś
opublikowano: 15-11-2001, 14:43

Przebieg notowań na GPW wskazuje na utrzymujące się rozchwianie nastrojów inwestorów. Indeksy oscylują w pobliżu poziomów ostatnich zamknięć. Kluczowe znaczenie będzie miało otwarcie sesji na giełdach w USA.

Największym popytem cieszą się spółki z sektora bankowego, najczęściej sprzedawane są akcje spółek medialnych i informatycznych. Nie słabnie popyt na akcje Pekao i BZWBK. Szczególnie udziały tego drugiego cieszą się wyraźnie zwiększonym popytem. Giełdowi gracze docenili zapowiedź realizacji prognozy rocznych wyników spółki przedstawioną przez jej zarząd na początku tego miesiąca. Od tego czasu papiery banku zdrożały o 15 proc.

Nadal inwestorzy bardzo chętnie kupują akcje Stalexportu. Podczas dzisiejszego NWZA spółki odbędzie się głosowanie w sprawie jej dalszego istnienia.

Drożeją akcje Sokołowa. Spółka wykazała w trzecim kwartale zysk netto, choć po trzech kwartałach jej strata sięga niemal 32 mln zł.

Wyraźnie spada cena udziałów Softbanku, który przedstawił słabe wyniki trzeciego kwartału. Spośród pozostałych spółek informatycznych wyraźnie pogorszyła się wycena papierów Optimusa i Macrosoftu. Tanieją udziały spółek „internetowcych”: MCI, Getinu oraz portali Hoga i Interia.

W dół poszły wyraźnie ceny przedstawicieli branży medialnej: Agory i 4Media.

Wyraźnym spadkiem kursu płaci za niepowodzenie rozmów z Elite Polska producent słodyczy, Mieszko.

Końcowy wynik notowań będzie w dużym stopniu zależał od otwarcia i przebiegu pierwszych kilkudziesięciu minut sesji na giełdach amerykańskich.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: rynek czeka na otwarcie giełd w USA