GPW: Rynek podejmie próbę wzrostu

Artur Szymański
27-02-2004, 09:11

Czwartkowa sesja udowodniła niedowiarkom, że obóz byków jest słaby. Jednoznaczna porażka popytu każe spodziewać się pogłębienia spadków w kolejnych dniach. Dziś jednak rynek może podjąć kolejną próbę wzrostu.

Luka bessy z wtorku 1702-1708 pkt na WIG20 jest silną barierą dla wzrostów. Wczoraj nie udało się jej pokonać. Dziś gracze mogą podjąć kolejną próbę, ale nie powinna się ona zakończyć powodzeniem. Fiasko będzie oznaczać, że ruch powrotny w okolice 1700 pkt będziemy już mieli za sobą.

Tym samym sprawdzi się to co pisałem w środę – rynek zaliczy krótkie odbicie do góry, po którym podejmie ruch na południe. Po wczorajszej sesji do pierwszego wsparcia 1663 pkt brakuje niespełna 1-proc. spadku indeksu WIG20. Jeśli nie dziś to padnie na początku przyszłego tygodnia. Kolejnym przystankiem w spadkach będzie poziom 1610 pkt.

Nad rynkiem utrzymują się czarne chmury obaw o losy oszczędnościowego planu wicepremiera Jerzego Hausnera. Jasna deklaracja poparcia ze strony SLD nie jest dla nikogo zaskoczeniem, więc nie jest też powodem dla kupna akcji. Na razie nie jest przesądzone jak zachowa się PO gdy przyjdzie czas konkretów i pierwszych głosowań nad ustawami z pakietu wicepremiera Hausnera. Niepewność nie sprzyja giełdowym inwestycjom.

Pierwszymi projektami ustaw z planu wicepremiera Hausnera Sejm ma zająć się 5-go marca. Do tego czasu rynek akcji może powoli dryfować na południe. Dopiero sukces lub porażka polityków rządzącej koalicji wyznaczy dalszy kierunek giełdzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Rynek podejmie próbę wzrostu