GPW: Rynek stabilizuje się na małym plusie

Artur Szymański
opublikowano: 15-04-2004, 11:28

Po środowym spadku czwartek przynosi uspokojenie. Handel akcjami jest niewielki, a indeksy notują niewielkie wzrosty.

Na rynku panuje spore niezdecydowanie. Na dość zaskakująco wysokim poziomie wypadło otwarcie czwartkowego handlu. Szybko jednak nadeszło osłabienie, które sprowadziło WIG20 w okolice środowego zamknięcia. To z kolei uaktywniło popyt, co oddala groźbę testu wsparcia na 1830 pkt.

Niska jest wartość obrotów. Spadek aktywności widać było też wczoraj. To wskazuje na korekcyjny charakter wczorajszej obniżki. Zgodnie z oczekiwaniami, po wczorajszym zrealizowaniu zysków z wtorku, dziś rynek stabilizuje się.

Do powrotu do wzrostów potrzebna jest poprawa nastrojów na rynkach zachodnich. Na razie giełdy Eurolandu zachowują się nieźle, ale wielkiej ochoty do zakupów akcji nie widać. Europejskich inwestorów, podobnie jak amerykańskich odstrasza wizja szybszej niż się spodziewano podwyżki stóp procentowych w USA.

Dobrze zachowują się największe spółki notowane w Warszawie. Wczorajsze spadki odrabiają Pekao SA i KGHM, aktywniejszy popyt widać też na TP SA. Na szerokim rynku znów świetnie spisują się akcje portali internetowych – Onetu i Interii.

Na razie inwestorzy nie zareagowali na komunikat LPP o 33-proc. wzroście sprzedaży w I kwartale 2004 r. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Bez echa przeszła rekomendacja DM Millennium dla Stalprofilu. Akcje spółki wyceniono na 112,90 zł i wydano zalecenie „akumuluj”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Rynek stabilizuje się na małym plusie