GPW: Są szanse na korekcyjne odbicie

opublikowano: 14-07-2004, 08:37

Po dwóch dniach spadków jest szansa, że środa przyniesie niewielkie odbicie. WIG20 dotarł bowiem w okolice linii dwumiesięcznego trendu wzrostowego, co rodzi nadzieję na wyhamowanie spadków.

Niewykorzystana poniedziałkowa okazja do podciągnięcia indeksu ponad opór 1714 pkt zemściła się srodze, czego widocznym przejawem był wczorajszy, ponad 1,2-proc. spadek WIG20.

We wczorajszym posesyjnym komentarzu przypomniałem analogiczną sytuację z 8 i 9 czerwca, teraz nie więc sensu jej przypominać. Warto tylko nadmienić, że wówczas po dwóch dniach spadków, trzeci dzień przyniósł odreagowanie.

Ale był to tylko przystanek w spadkach, kolejnych pięć sesji przyniosło pogłębienie obniżki o następne 25 pkt. Czy teraz może być podobnie? Owszem, ale to nic pewnego. Obecnie dochodzi bowiem jeden ważny czynnik, jakim są publikacje wyników II kwartału. Na Zachodzie sezon już się rozpoczął i wiele będzie zależeć od reakcji giełd zagranicznych. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Są szanse na korekcyjne odbicie