GPW: Sanwil poprawia rentowność

KZ
opublikowano: 15-11-2007, 10:50

Producent sztucznych skór z Przemyśla systematycznie poprawia marże. Kurs nie zmienia się, bo spółka i tak jest droga w stosunku do wypracowywanych zysków.

W trzecim kwartale firma, kierowana przez Jacka Rudnickiego, zanotowała 4,5 proc. wzrost przychodów. Istotnie zwiększyła się natomiast marża zysku brutto ze sprzedaży - do 3,14 mln zł (25,6 proc.), wobec 1,84 mln zł przed rokiem (15,7 proc.) i średnio 2,13 mln zł (18,2 proc.) w ostatnich siedmiu kwartałach. To efekt deklarowanej koncentracji na produkcji wyrobów z wyższej półki.

Przy lekkim tylko wzroście kosztów pośrednich udało się wypracować 1,1 mln zł zysku operacyjnego, dzięki czemu rentowność EBIT skoczyła do blisko 9 proc. Pozytywne tendencje utrzymują się już od kilku kwartałów - w drugim rentowność operacyjna wynosiła 7,6 proc. W 2006 r. utrzymywała się natomiast na poziomie 1-4 proc.

Skonsolidowany zysk netto Sanwilu w trzecim kwartale sięgnął 970 tys. zł (150 tys. przed rokiem). Narastająco po dziewięciu miesiącach zysk netto wynosi 7,98 mln zł, z tego jednak aż 6,1 mln zł to skutek odwrócenia na początku roku odpisu aktualizującego niewykorzystywany do niedawna majątek.

Kurs spółki nie drgnął po wynikach, bo kapitalizacja firmy (przy uwzględnieniu planowanej emisji z prawem poboru) to ponad 320 mln zł. Tymczasem sukcesem będzie wypracowanie w tym roku nawet 3 mln zł skorygowanego zysku netto (P/Ex 107).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane