GPW: Sanwil szybuje na kontrakcie z producentem samolotów

opublikowano: 15-03-2007, 13:14

W szampańskich humorach przebieg czwartkowej sesji obserwują akcjonariusze Sanwilu bogacący się na półmetku dnia o 20 proc. Najwyższej na rynku zwyżce kursu towarzyszą bardzo duże obroty przekraczające 22 mln zł.

Apetyt na akcje producenta sztucznych skór wywołały dwa wczorajsze komunikaty opublikowane po zamknięciu notowań. Sanwil pochwalił się porozumieniem z Zakładami Lotniczymi Margański & Mysłowski, które wykorzystają produkowany przez spółkę z Przemyśla materiał do wyposażenia wnętrza samolotu "Orka".

- Pozytywne testy w brytyjskim laboratorium FIRA oraz wysoka jakość materiałów z linii produktów Softline zdecydowały o tym, że materiał uzyskał referencyjną opinię dla dwóch kolejnych typów samolotów, w których producent zamierza wykorzystać skóry produkowane przez Sanwil. Zawarte porozumienie ma dla emitenta duże znaczenie handlowe. Pozwoli zaistnieć na nowym rynku producentów samolotów - czytamy w komunikacie.

To nie wszystko. Sanwil podpisał też z austriacką firmą Colop umowę o współpracy handlowej, na dostawę wyrobów koagulowanych. Wartości umów nie podano, ale wyobraźnia inwestorom podpowiada, że warto mieć akcje Sanwilu w portfelach. Kupowaniu walorów na wyścigi nie przeszkadza nawet fakt, że kosztują już 1,48 zł, czyli najwięcej w historii. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Sanwil szybuje na kontrakcie z producentem samolotów