GPW: sektor IT znów pociągnął giełdę w dół

Sebastian Gawłowski
09-05-2001, 10:35

Początek notowań na GPW potwierdził oczekiwania co do przebiegu dzisiejszego handlu. Indeksy zanotowały na starcie znaczne straty. Zdecydowanie najgorzej prezentują się akcje spółek informatyczych, z Optimusem (40,5 mln zł straty w 2000 r.) na czele.

Wskaźnik największych spółek oddalił się od poziomu 1400 punktów już o ponad 30 punktów, co przekreśla szanse powrotu lub chociażby próby ataku na niedawne wsparcie na dzisiejszej sesji.

Wśród branż dobre notowania ma aktualnie sektor hutniczy. Stalexport, Stalprofil oraz Impexmetal zgodnie zwiększają wycenę. Wysokie wzrosty dotyczą walorów Okocimia, co związane jest z możliwym wezwaniem Carlsberga. Zainteresowaniem graczy cieszy się również Żywiec. Spośród walorów bankowych zyskuje WBK, natomiast przerwę we wzrostach notuje Pekao, który jako jeden z niewielu banków na GPW nie rozczarował wynikiem finansowym. Słabo wypada budowlanka. Pozytywnie wyróżniającymi się papierami w tej branży są akcje Mostostalu Siedlce. Wśród telekomów, rośnie jedynie cena Elektrimu. W przypadku tej spółki po raz kolejny sprawdza się opinia, że walory holdingu będą zachowywać się odrębnie od rynku. Zgodnie spada cena firm oponiarskich, choć walory Dębicy starają się opierać przecenie podczas gdy Stomil traci ponad 6 proc.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: sektor IT znów pociągnął giełdę w dół