GPW: Sesja może rozpocząć się od spadku

Artur Szymański
opublikowano: 16-10-2003, 09:13

Osłabienie widoczne pod koniec wczorajszej sesji może mieć niekorzystny wpływ na otwarcie dzisiejszego handlu. Indeks WIG 20 powinien rozpocząć notowania z poziomu zbliżonego do 1687,32 pkt., na jakim zakończył środową sesję lub niewiele niższego.

Wczorajszy wzrost na WIG 20 przekraczający w ciągu dnia nawet 3 proc. odbył się przy wysokich obrotach (640 mln zł). Świadczy to o powrocie do gry dużych inwestorów. Dodatnia baza między kontraktami a indeksem WIG 20 sięga 37 pkt. Sugeruje to duży optymizm graczy. Jednak wcale nie jest przesądzone, że inwestorzy zdecydują się na pobicie podwójnego szczytu na poziomie 1712 pkt. ustanowionego na sesjach 1 września i wczorajszej. Bardziej prawdopodobna jest kolejna płytka korekta, która zostanie spożytkowana na realizację zysków. Taki kierunek wyznaczyła wczorajsza sesja za oceanem.

Na Wall Street indeksy zanotowały wczoraj lekkie spadki po tym jak dzień wcześniej główne indeksy osiągnęły najwyższy poziom w tym roku. Dow Jones stracił w środę 0,1 proc. i zamknął się na poziomie 9803,05 pkt. Nasdaq stracił 0,21 proc. i zakończył notowania na poziomie 1939,10 pkt.

Pokonanie przez WIG 20 silnego oporu wyznaczonego dwoma tegorocznymi szczytami notowań sesji będzie ostatecznym potwierdzeniem hossy w Warszawie. W średnim terminie spodziewane jest testowanie przez indeks WIG 20 poziomu 1900 pkt.

Artur Szymański

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Sesja może rozpocząć się od spadku