GPW: Sesja może zacząć się spadkiem indeksów

opublikowano: 04-01-2005, 09:40

Początek wtorkowych notowań na GPW może przynieść obniżkę indeksów. Dobrego wrażenia nie robią ani wczorajsza końcówka, ani też sesja w USA. Kontrakty już zaczęły dzień na minusie.

Od niewielkiego spadku rozpoczynają się również notowania na zachodnioeuropejskich giełdach papierów wartościowych. Humory nieco pogarsza słaba sesja na Wall Street gdzie pierwsza sesja nowego roku przyniosła 0,16-proc. spadek wskaźnika Dow Jones.

Nas jednak bardziej interesować powinien przebieg wczorajszej sesji, który będzie rzutował na bieg wydarzeń we wtorek. Wprawdzie poniedziałkowa sesja zakończyła się podkręceniem rekordów hossy, ale nie można być zadowolonym z rozwoju wydarzeń w drugiej fazie wczorajszego handlu.

Maksimum poniedziałkowej sesji osiągnięte zostało aż 22 pkt wyżej niż wypadło zamknięcie. Na wykresie WIG20 ukształtowana została świeca o płaskim korpusie ale bardzo długim górny cieniu, co stanowi zapowiedź spadku. Pesymizmem nastraja też spadek bazy na rynku terminowym z 22 do 6 pkt, oraz ujemne zamknięcie rynku futures.

Byłoby jeszcze gorzej gdyby nie zbawienny wpływ wzrostów kursów PKO BP i Pekao SA, które uratowały rynek kasowy przed spadkiem. Dziś już mogą nie dać rady. Cała nadzieja, że pomogą nam inwestorzy zagraniczni, zwłaszcza powrót inwestorów na londyńską giełdę po noworocznej przerwie. Indeks FT SE 100 wtorek zaczął wzrostem. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Sesja może zacząć się spadkiem indeksów