GPW: sesja rozpocznie się bez poważniejszych zmian

24-09-2004, 09:22

Dzisiejsza sesja rozpocznie się od niewielkich zmian i również w trakcie sesji raczej nie ma co liczyć na wieksze emocje. Impulsem do handlowania nie będzie wczorajsze zamknięcie w USA, gdzie indeksy zanotowały skromne wahania. Indeks WIG 20 znajduje się w okolicy psychologicznego poziomu 1800 pkt i na zakończenie obecnego tygodnia nie zanosi się aby to się zmieniło.

Interesująco zapowiadają się dzisiaj notowania Grupy Kęty, która podniosła prognozę tegorocznego zysku netto, poinformowała także o wysokiej dynamice wzrostu wyniku kwartalnego.

Z ważniejszych danych o godz. 16 opublikowany zostanie wskaźnik cen żywności i napojów bezalkoholowych za I połowę września, który będzie miał znaczenie w obliczu prognoz na najbliższe posiedzenie RPP.

Mijający tydzień przyniósł korekcyjne spadki po wyznaczeniu przez indeks WIG nowego historycznego maksimum. Z kolei indeks największych spółek WIG 20 zbliżyl się się do istotnego oporu na poziomie 1850 pkt. Póki co realizacja zysków nie nasila się. Odreagowanie silnej zwyżki przybiera delikatny i płytki charakter. Świadczą o tym chociażby niskie obroty towarzyszące ostatnim spadkom. Pogorszenie nastrojów na warszawskiej giełdzie można wiązać ze zniżkami za oceanem. Jednak polski rynek, przynajmniej na wczorajszej sesji, wykazywał relatywną siłę wobec zachodnich parkietów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: sesja rozpocznie się bez poważniejszych zmian