GPW: sesja rozpocznie się niewielkim spadkiem

Sebastian Gawłowski
23-07-2004, 09:13

Dzisiejsza sesja może rozpocznie się od niewielkiego spadku, co będzie następstwem słabego odreagowania środowej przeceny na rynkach amerykańskich. Do głębszej przeceny w trakcie sesji nie powinno dojść. Za to niewykluczone są zrywy kupujących, którzy mogą dążyć do utrzymania na końcu tygodnia pozytywnych nastrojów. W efekcie powinniśmy być świadkami walki o powrót nad 1700 pkt na WIG 20.

Wczorajsze notowania przyniosły zatrzymanie rodzącego się "w sporych bólach" odreagowania przeceny z pierwszej połowy lipca. Ledwo indeks WIG 20 pokonał poziom 1700 pkt. poprawa nastrojów na światowych giełdach szybko wyparowała i wartość głównego wskaźnika koniunktury ponownie oscyluje poniżej tej psychologicznej bariery. Wczorajsza sesja ma bardziej negatywny wydźwięk w ujęciu psychologicznym. Nie udało się utrzymać luki hossy ze środy. Jednak nadal nie zostały zaprzepaszczone szanse na kontynuację w okolice 1740 pkt na WIG 20. Warunkiem koniecznym jest przynajmniej neutralna sytuacja na rynkach zachodnich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: sesja rozpocznie się niewielkim spadkiem