GPW: Sesja rozpocznie się niewielkim wzrostem

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 31-05-2004, 09:04

Dzisiejsza sesja rozpocznie się od niewielkim wzrostem. Odbicie, które utrzymuje się w ostatnich dniach na warszawskim rynku, pozwala oczekiwać na atak na opór na poziomie 1700 pkt na WIG 20. Próbie sforsowania bariery sprzyjać będzie odpoczynek na giełdach amerykańskich. Dziś za oceanem będzie przerwa w handlu i inwestorzy wrócą na rynek dopiero we wtorek.

Ostatnie majowe notowania przyniosły kolejną próbę odreagowania i podciągnięcie indeksu największych spółek WIG 20 w okolice 1700 pkt.

Kupujący mają jednak ogromny respekt przed tą barierą. Niskie obroty w trakcie zwyżki pokazują, że po stronie popytu nie ma dużych inwestorów zdolnych do zdecydowanego podbicia kursów. Na dotychczasowe odbicie na warszawskiej giełdzie pozwoliły rynki amerykańskie, gdzie oddalone zostało niebezpieczeństwo pokonania wsparć na głównych indeksach. Jednak zdaniem specjalistów ta zwyżka raczej nie zwiastuje trwalszego ruchu. Wzrostom cen akcji nie sprzyjają rekordowe poziomy cen ropy i spirala niepokoju na Bliskim Wschodzie. Na rodzimym podwórku chętnych do kupna paraliżuje groteskowa sytuacja na scenie politycznej i widmo nadpodaży akcji ze strony państwowych molochów, które zapewne zostaną wkrótce obdarowane przez MSP. W efekcie mamy szeroką stabilizację na głównym indeksie w obszarze 1620 - 1700

pkt. Wygląda na to, że początek czerwca upłynie w tym trendzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / GPW: Sesja rozpocznie się niewielkim wzrostem