GPW: sesja rozpocznie się od niewielkich zmian

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 22-04-2004, 09:17

Dzisiejsza sesja powinna rozpocząć się od niewielkich zmian i takie powinny również dominować w dalszej części handlu. Wczorajsza sesja na rynkach amerykańskich nie przyniosła żadnych sygnałów. Również sytuacja w kraju nie daje inwestorom wskazówek co do przyszłej koniunktury.

Ostatnie notowania przyniosły coraz bardziej męczącą stabilizację na warszawskiej giełdzie. Po wyznaczeniu nowych maksimów na poświątecznej sesji indeksy utrzymują się w trendzie bocznym w pobliżu szczytów. Nowych sygnałów do kupna lub sprzedaży akcji nie dostarcza zagmatwana sytuacja polityczna. Za trzymaniem posiadanych akcji przemawiają ostatnie wyniki gospodarki z 23 proc. produkcji przemysłowej w marcu rok do roku, co zapowiada bardzo dobre wyniki spółek. Nie dziwi ogromny popyt na akcje kolejnych średnich firm. Na ostatnich sesjach bez opamiętania kupowano papiery mięsnej Dudy i spółek, których nazwa ma przynajmniej kojarzy się z rzeczownikiem "stal". Gorąco także wokół Polfy. Zgodnie z oczekiwaniami rynku włoski Recordati podniósł cenę w wezwaniu na Polfę Kutno do 310 zł, czyli ceny zaproponowanej przez amerykański Ivax.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: sesja rozpocznie się od niewielkich zmian