GPW: sesja rozpocznie się od spadku

Sebastian Gawłowski
05-11-2003, 09:17

Dzisiejsza sesja rozpocznie się od spadku po wczorajszej wyprzedaży akcji TPSA i KGHM. W dalszej części sesji może jednak dojść do odrabiania strat. Na większe wzrosty nie ma raczej co liczyć. Rozkręcający się sezon wyników nie sprzyja kupowaniu akcji.

Indeks największych spółek WIG 20 nie zdołał sforsować na początku listopada poziomu 1600 pkt, który stanowi istotny opór. Obecnie kupujący powinni martwić się o obronę poziomu 1545 pkt, który chroni przed kontynuacją spadków do kluczowego wsparcia w strefie 1500 pkt.

Wczorajsze notowania przebiegły pod znakiem wyprzedaży akcji największych spółek. Pod największym ostrzałem znalazły się walory Telekomunikacji Polskiej i KGHM. Sprzedawano TPSA w związku z wiadomością, że MSP odda jednak akcje teleoperatora Kompanii Węglowej. Wcześniej resort zarzekał się, że skończył z dokapitalizowywaniem molochów, które niejednokrotnie zatrzęsło giełdą. Okazało się, że ponownie były to słowa rzucone na wiatr. Robi się tym bardziej nieprzyjemnie, że Skarb Państwa milczał przez długi czas na temat posiadanych akcji TPSA, a mógł zawczasu przygotować rynek do swoich decyzji. Najbardziej kuriozalne w całej sprawie jest, że później przedstawiciele ministertw dziwią się, że banki nie chcą kredytować przedsięwzięć, którym gwarancję daje państwo (vide zakup transportera opancerzonego).

Ostra przecena miedziowych akcji to efekt realizacji krociowych zysków. Zysk kwartalny okazał się bowiem lepszy od prognoz. Gracze nie przyjęli również pozytywnie informacji, że kombinat najprawdopobniej nie sprzeda w przyszłym roku swojego pakietu Polkomtela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: sesja rozpocznie się od spadku