GPW: sesja rozpocznie się od spadku

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 04-02-2004, 09:03

Dzisiejsza sesja rozpocznie się od spadku po wczorajszym odwrocie pod oporem na poziomie 1675 pkt na WIG 20. Wygląda na to, że indeks powinien w najbliższym czasie wrócić w okolice dołka z końca stycznia na 1603 pkt. Opublikowana została wielkość przychodów TPSA. Przychody w 2003 wzrosły o 1,97 proc. mieszcząc się w nie wygórowanych oczekiwaniach. Inwestorzy poznają wyniki posiedzeń banków centralnych EBC i banku Anglii. Wczoraj rozczarowujące wyniki podał amerykański Cisco, co negatywnie wpłynie na nastroje na giełdach.

Wczorajsze notowania potwierdziły, że zwyżki z poprzednich trzech dni były jedynie korektą silnej przeceny z ubiegłej środy. Konsekwencją tego spadku było wybicie dołem ze styczniowej konsolidacji tuż poniżej 1700 pkt na WIG 20. Spora luka bessy z tego dnia (górny poziom 1675 pkt) zatrzymała nieprzekonujące zwyżki, które można traktować jako ruch powrotny po wygenerowaniu sygnału sprzedaży.

Struktura tych zwyżek również pozostawiała wiele do życzenia. Indeks największych spółek ciągnęła właściwie jedna spółka - KGHM, który od dłuższego czasu niepodzielnie dzierży pałeczkę lidera rynku. Tym razem było podobnie, a pretekstem do wzrostów miedziowych akcji była zapowiedź bardzo dobrych wyników i wzrosty ceny surowca. Sielankę zepsuł przedstawiciel

zarządu spółki, który publicznie stwierdził, że teraz jest dobry moment na sprzedaż akcji przez Skarb Państwa. To musiało bardzo negatywnie podziałaćna rynek. Trzeba przyznać wiceprezesowi, że może mieć sporo racji mówiąc że teraz jest najlepszy moment do sprzedaży akcji KGHM. Kurs jest blisko historycznych maksimów, kończy się cykliczny okres koniunktury na rynku miedzi, a władze nastawione na krótkoterminową maksymalizację zysków, zapominają o przygotowaniu strategii w długim i niepewnym horyzoncie czasu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: sesja rozpocznie się od spadku