GPW: sesja rozpocznie się od spadku

Sebastian Gawłowski
22-07-2004, 09:15

Dzisiejsza sesja powinna rozpocząć się od spadku po serii trzech wzrostowych sesji. Gracze, którzy jeszcze wczoraj liczyli na udaną końcówkę tygodnia będą musieli przynajmniej uzbroić się w cierpliwość. Słaba postawa rynków amerykańskich na wczorajszej sesji sprawi, że dziś warszawskie indeksy zamiast wyznaczać nowe lipcowe maksima będą walczyć o zdobyte pozycje. Indeks WIG 20 będzie bronić 1700 pkt.

Wczorajsze notowania przyniosły zdecydowane przełamanie psychologicznego poziomu 1700 pkt przez indeks największych spółek WIG 20. Na fali optymistycznych wiadomości zza oceanu we wtorek i sporych oczekiwań na dobre wyniki polskich spółek zarysowała się przewaga kupujących na warszawskim parkiecie. Obecnie jest spora szansa kontynuacji wzrostów w okolice 1740 pkt, gdzie znajduje się pierwszy istotniejszy opór. Nadzieje potwierdza mocne zachowanie TPSA, KGHM i PKN. Martwi z kolei słaba postawa banków, które są w stanie pokrzyżować plany kupujących.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: sesja rozpocznie się od spadku