GPW: sesja zaczęła się od umiarkowanych wzrostów

Marek Druś
12-02-2002, 10:44

Zgodnie z oczekiwaniami sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od wzrostu indeksów. Zmiany kursów zdecydowanej większości akcji są niewielkie. Duża wymiana ma miejsce na papierach TP SA i PKN Orlen. Ciekawie zapowiadają się notowania Grupy Kęty, która tuż przed sesją podała prognozę wyników oraz informację o rezygnacji z szukania inwestora strategicznego.

Grupa Kęty poinformowała przed sesją, że rezygnuje z pozyskania inwestora branżowego i zamierza rozwijać się samodzielnie. Spółka zapowiedziała również, że spodziewa się w tym roku poprawy zysku netto o 1,7 proc. przy blisko 17 proc. wzroście przychodów. Znacznie spaść mają wydatki inwestycyjne Grupy Kęty. Spółka chce je ograniczyć aż o 72 proc. Akcje Kęt tanieją wyraźnie przy znacznym udziale w obrotach cełego rynku.

Zgodnie z oczekiwaniami tanieją papiery 4Media. Inwestorzy sprzedają akcje spółki po zapowiedzi jej władz, że zakończyła ona ubiegły rok znaczną stratą. Zwiększonej podaży nie zahamowała prognoza zakończenia przez spółkę tego roku zyskiem.

Po wyraźnej przecenie na poniedziałkowej sesji rośnie cena papierów TP SA. Akcje Elektrimu rozpoczęły notowania przy niezmienionym kursie, ale wkrótce zaczął on spadać. W najbliższych dniach spółka ma przedstawić sposób sfinansowania układu zaproponowanego wierzycielom.

Rośnie cena Netii. Papiery spółki drożeją, jednak popyt na nie stopniowo słabnie. Nadal niejasna pozostaje kwestia uchwalenia na NWZA spółki w przyszłym tygodniu ratunkowej emisji akcji, którymi spłacono by roszczenia wierzycieli.

Akcje PKN Orlen drożeją umiarkowanie przy znacznym udziale w obrotach rynku. Nie jest on jednak tak duży jak podczas wczorajszej sesji, co wskazuje, że był on raczej „jednorazowy”.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: sesja zaczęła się od umiarkowanych wzrostów