GPW: sesja zaczęła się umiarkowanych zwyżek

Administrator
opublikowano: 24-01-2002, 10:48

Sesja na GPW rozpoczęła się od niewielkiego spadku WIG 20, ale po kilku minutach indeks blue chipów ruszył w górę i  zaczął niwelować straty. Rósł TechWIG, któremu sprzyjał rosnący popyt na akcje Sterprojektu. Po środowej informacji o wyznaczeniu przez zarząd terminu NWZA Elektrimu na 25 maja akcje holdingu wyraźnie tanieją, choć obrót nimi jest dość umiarkowany.

Sesja na GPW rozpoczęła się od niewielkiego spadku WIG 20, ale po kilku minutach indeks blue chipów ruszył w górę i zaczął niwelować straty. Rósł TechWIG, któremu sprzyjał rosnący popyt na akcje Sterprojektu.

Po środowej informacji o wyznaczeniu przez zarząd terminu NWZA Elektrimu na 25 maja akcje holdingu wyraźnie tanieją, choć obrót nimi jest dość umiarkowany. W górę poszła cena papierów Netii, do czego przyczyniła się zapewne wiadomość o przesunięciu na czerwiec przez Ministerstwo Infrastruktury terminu wniesienia opłat koncesyjnych przez operatorów spółki.

Informacja o możliwym porozumieniu Agory z BB Investment w sprawie sprzedaży akcji AMS nie zrobiła wielkiego wrażenia na giełdowych graczach. Akcje wydawcy „Gazety Wyborczej” drożeją umiarkowanie, przy dość niskich obrotach. Na akcjach AMS w pierwszych minutach notowań nie było niemal żadnego ruchu.

Największy udział w wymianie mają papiery banków, PBK BPH, których kurs utrzymuje się w pobliżu wczorajszego zamknięcia, oraz Pekao, kontynuującego wzrost z ostatniej sesji.

Największym popytem cieszą się akcje spółek z sektora IT. Wśród nich zdecydowanym wzrostem kursów wyróżniają się akcje Sterprojektu i Apeksimu. Ten ostatni odrabia straty po wczorajszych notowaniach, które zakończył ponad 8 proc. zniżką.

Zaskakująco duży popyt pokazał się na akcjach Apatora. Udziały spółki wyraźnie tanieją, przy znacznym wzroście podaży. W pierwszych minutach notowań właściciela zmieniło ok. 1,6 proc. akcji spółki.

Podobnie jak inne giełdy europejskie inwestorzy czekają na wyniki Nokii.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy