GPW: słabe wyniki nie pozwolą na rozwinięcie skrzydeł

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 24-10-2001, 09:40

Na wczorajszej sesji ponownie nie powiodła się próba ataku na poziom 1,2 tys. punktów przez indeks największych spółek WIG 20. Mimo otwarcia znacznie powyżej tej wartości, sesja upłynęła pod znakiem spadków aż do 1184 punktów na wtorkowym zamknięciu. Zniżce towarzyszyła zwiększona aktywność handlujących, co jest znamienne przy spadkowych sesjach w ostatnim czasie. To potwierdza przewagę realizujących zyski po niedawnym rajdzie do góry wskaźników i raczej przesądza o spadkowym charakterze najbliższych notowań. Zniżka powinna sięgnąć okolic 1,1 tys. punktów.

Pierwsze opublikowane wyniki spółek raczej rozczarowują. Zdaniem analityków, decydującym czynnikiem miało spowolnienie gospodarcze. Niewiele spółek mogło również pochwalić się wynikami, które były lepsze od okrojonych oczekiwań rynku. Pozostające na świeczniku walory informatyczne nie spowodowały wielkiego rozczarowania na rynku. Ciekawie może być na akcjach Computerlandu, który zyskał status lidera giełdy pod względem fundamentalnym oraz Comarchu, który przedstawił bardzo dobre wyniki w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Można mówić o miłej niespodziance, która może znaleźć odzwierciedlenie w wycenie rynkowej spółki.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: słabe wyniki nie pozwolą na rozwinięcie skrzydeł