GPW: spadki i niskie obroty na starcie handlu

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 07-05-2003, 10:49

Notowania na GPW rozpoczęły się spadkami. Przecenie w pierwszych minutach nie towarzyszył jednak ożywiony handel. Oznaki aktywności inwestorów widoczne są jedynie na papierach Pekao oraz TPSA. WIG 20 szykuje się do testowania poniedziałkowej luki hossy rozpoczynającej się na poziomie 1134 pkt. Spadki dominują również na rynkach zachodnioeuropejskich.

Początek sesji przynosi przecenę większości akcji największych spółek. Większa podaż widoczna jest na Pekao SA i TPSA i BPH PBK. Słabo prezentują się również PKN i KGHM, na którym dochodzi do realizacji zysków do mocnym wzroście pod spodziewane dobre wyniki kombinatu. Do przecenionych papierów dołączają również spółki informatyczne, które pozytywnie zaczęły sesję.

Ze spółek z portfela WIG 20 najlepiej prezentują się firmy, które dotychczas pokazały wyniki i nie sprawiły rozczarowania. Kosmetyczną zwyżkę notuje kurs Dębicy. Spadkom opiera się BRE, który pokazał wyższy zysk od bardzo ostrożnych prognoz analityków.

Do wczoraj wartość indeksu największych spółek WIG 20 znajdowała się na najwyższym poziomie od początku kwietnia. Zwyżka z początku maja nie rozbudziła jednak wielkich apetytów wśród inwestorów. Niskie obroty towarzyszące wzrostom nie potwierdzają ich wiarygodności. Ponadto, jak to już kilkakrotnie w tym roku bywało, silna zwyżka na poniedziałkowej sesji nie doczekała się kontynuacji w kolejnych notowaniach. Taka sytuacja za każdym razem zwiastowała powrót do spadków. Wydaje się, że i tym razem tak może być. Ostateczny potwierdzeniem powrotu do spadków będzie zamknięcie

indeksu poniżej poziomu 1125 pkt. Tymczasem dalsza zwyżka może napotkać bariery na poziomie 1165 - 1170 pkt, który stanowi maksimum z siódmego kwietnia, a jednocześnie na tej wysokości przebiega linia trendu spadkowego pociągnięta po szczytach ze stycznia i czerwca ubiegłego roku oraz stycznia 2003.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: spadki i niskie obroty na starcie handlu