GPW: split dał impuls do realizacji zysków z akcji IDM

opublikowano: 08-02-2007, 16:04

Srodze zawiedli się inwestorzy, którzy w środę kupowali akcje IDM-u licząc na dalszy wzrost kursu po dzisiejszym splicie. Przed końcem sesji walory tanieją w tempie 8 proc.

Srodze zawiedli się inwestorzy, którzy w środę kupowali akcje IDM-u licząc na dalszy wzrost kursu po dzisiejszym splicie. Przed końcem sesji walory tanieją w tempie 8 proc.

Dzień przed dzisiejszym podziałem akcji w stosunku 1 do 10, kurs akcji pierwszego i jak na razie jedynego domu maklerskiego notowanego na GPW osiągnął historycznie wysoki poziom 110 zł. Otwarcie czwartkowej sesji przyniosło 1,8-proc. zwyżkę wobec skorygowanego kursu odniesienia 11 zł.

Wydawać się mogło, że nadzieje inwestorów liczących na zwyczajowy w takich dniach wzrost, znajdą potwierdzenie w faktach. Nic jednak z tego. Po krótkiej szamotaninie wokół poziomu środowego zamknięcia przewagę osiągnęli gracze realizujący zyski. A te są niemałe. Od ostatniego lokalnego dołka 70,15 zł z 21 grudnia, akcje IDM-u poszybowały do wczoraj o 57 proc.  ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane