GPW: spółki technologiczne ciągną rynek w górę

Marek Druś
23-10-2001, 10:40

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie zaczęła się od wyraźnych wzrostów indeksów. W górę ruszyły największe notowane spółki - ich indeks, WIG 20, zyskał 2 proc. Poprawa wyceny widoczna jest jednak głównie na akcjach spółek z sektora IT. Pozytywne wyniki kwartalne skłoniły inwestorów do kupowania papierów Computerlandu, Softbanku i Comarchu.

Nadal drożeją bardzo wyraźnie papiery spółek, które są ostatnio obiektem zainteresowania spekulantów. Ponad 10 proc. wzrost zanotowały papiery Netii. Znaczny wzrost spotkał papiery MCI, który poinformował w poniedziałek o sprzedaży w ostatnim czasie ponad 5 mln jego udziałów przez Howella.

Mniejsze wzrosty notują papiery blue chipów spoza sektora technologicznego: PKN Orlen, KGHM i Elektrimu.

Stosunkowo najsłabiej prezentuje się sektor bankowy, wokół którego pogorszyły atmosferę zapowiedzi wprowadzenia od przyszłego roku podatku od dochodów kapitałowych. Największy wzrost notują papiery BIG Banku Gdańskiego, którego akcjonariusze podjęli w poniedziałek spektakularną decyzję o podniesieniu o 100 proc. kapitału akcyjnego spółki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: spółki technologiczne ciągną rynek w górę