GPW: spółki z sektora high-tech ciągną cały rynek w górę

Marek Druś
opublikowano: 09-10-2001, 12:21

Kłopoty z otwarciem dzisiejszych notowań na GPW przynajmniej w pierwszej fazie wpłyną zapewne na wycenę poszczególnych spółek. WIG 20 na otwarciu sesji wzrósł o 0,7 proc. do 1009,31 pkt, ale wkrótce zaczął dynamiczny ruch w górę. Pierwsze minuty notowań zapowiadają mocne wzrosty w sektorze spółek technologicznych, których indeks ciągnie całą giełdę w górę. Po pierwszych kilkunastu minutach handlu TechWIG poszedł w górę o ponad 2 proc., a pomagały mu w tym wyraźne zwyżki kursów Prokomu, Softbanku i Computerlandu. W przypadku tego ostatniego, wpływ na wzrost popytu na akcje spółki miała wiadomość o podpisaniu przez nią porozumienia z TP SA w sprawie realizacji „Projektu Ewidencji i Paszportyzacji Sieci”. Jak podano, wartość prac pierwszego etapu realizacji projektu sięga 20 mln zł.

Kolejny wyraźny wzrost notują papiery TP SA i Elektrimu. Papiery Netii, mimo wiadomości o obniżeniu przez Standard & Poor’s ratingu spółki, prawie nie zmieniły ceny.

Wśród spółek z branży medialnej największy, ponad 10 proc. wzrost kursu notują papiery 4Media. Spółka poinformowała niedawno o otwarciu linii kredytowej o wartości 5 mln USD przez GEM Investment Advisors, co przyjęto jako możliwość potencjalnego wejścia inwestora.

Wyraźnie drożeją papiery blue chipów: Agory, PKN Orlen i KGHM.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: spółki z sektora high-tech ciągną cały rynek w górę