GPW: sprzedaż Elekrimu przez BRE ożywiła hadel

opublikowano: 07-02-2003, 12:44

Na warszawskiej giełdzie wciąż dominują niewielkie zmiany kursów. WIG20 utrzymuje się w pobliżu poziomu 1090 pkt. Obroty są bardzo niskie. Ożywienie wywołało zawieszenie na krótko notowań BRE Banku i Elektrimu. Wiązało się to z komunikatem o sprzedaży przez pierwszą ze spółek wszystkich posiadanych papierów drugiej.

Sesja na GPW przebiega w dość sennej atmosferze. Poprawa nastrojów na giełdach europejskich spowodowała, że indeksy warszawskiego rynku utrzymują się na niewielkich plusach. Pod koniec pierwszej połowy sesji rynek zelektryzowała wiadomość o zawieszeniu notowań BRE Banku i Elektrimu. Dość szybko pojawił się komunikat o podpisaniu przez BRE umowy sprzedaży wszystkich posiadanych akcji Elektrimu. Kupującymi są TCF i Polsat. Transakcja odbędzie się po cenie ok. 7,50 zł. Kurs akcji Elektrimu na otwarciu dzisiejszej sesji wynosił 2,16 zł. Po wiadomości o sprzedaży ich przez BRE rośnie o ponad 24 proc. Papiery banku, który spodziewa się zysku kapitałowego ze sprzedaży w wysokości ponad 20 mln zł, drożeją o ponad 7 proc.

Od początku sesji spada cena akcji TP SA i KGHM. W przypadku pierwszej ze spółek jest ona dość umiarkowana, nie przekracza 1 proc. Papiery KGHM tracą prawie 2 proc. Wyprzedaż akcji może wiązać się ze spadkiem cen miedzi na światowych rynkach. TP SA ma ponadto największy udział w obrotach rynku, sięgający 25 proc. Równie duży handel widać na papierach Pekao. Inwestorzy kupują je zachęceni zapowiedzią dużej dywidendy. Wzrost ceny papierów Pekao powstrzymuje spadek indeksów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: sprzedaż Elekrimu przez BRE ożywiła hadel