GPW: Śrubex rośnie po porozumieniu akcjonariuszy

KZ
opublikowano: 04-10-2007, 13:01

Kurs łańcuckiego producenta śrub dostroił się do poziomu 50 zł, proponowanego w wezwaniu. Wyżej już nie będzie, bo  dogadały się wszystkie strony trwającego do niedawna sporu.

Chodziło o cenę i formę przejęcia kontroli nad Śrubeksem przez firmę Koelner. Porozumienie akcjonariuszy, posiadające jedną czwartą akcji przedsiębiorstwa, domagało się korzystnego parytetu wymiany akcji obu spółek. Ten zaproponowany prze Koelner był dla drobnych inwestorów nie do przyjęcia.

Tymczasem wczoraj obie strony ustaliły, że wymiany nie będzie. Koelner ogłosi za to wezwanie na wszystkie akcje, w którym zaproponuje 50 zł za walor. Cała operacja ma zostać sfinalizowana jeszcze w październiku.

Już na wczorajszej sesji notowania Śrubeksu poszły mocno w górę, choć oficjalnie nie były znane warunki porozumienia. Dziś kurs rośnie o 11,5 proc. Cena walorów Koelnera nie zmieniła się.  KZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / GPW: Śrubex rośnie po porozumieniu akcjonariuszy