GPW: stabilizacja na wysokim poziomie

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 31-07-2002, 13:17

Popołudniowa część notowań rozpoczęła się stabilizacją indeksów. Ich skala może zadowalać po lipcowej przecenie. Jednak wiarygodność zwyżki podważa niska aktywność handlujących i pozostawiająca wiele do życzenia aktywność handlujących. Poza walorami spółek IT z TP SA na czele, które dotychczas ciągnęły rynek do góry, coraz lepiej poczynają sobie banki.

Indeks największych spółek WIG 20 zdołał przekroczyć pierwszą barierę podażową na poziomie 1080 punktów. Zamknięcie ponad tą wartością pozwoli z lekkim optymizmem patrzeć na szansę kontynuacji zwyżek w perpektywie najbliższych sesji. W obliczu zmniejszenia istotności czynników wewnętrznych inwestorzy zwracają baczną uwagę na sytuację na parkietach zachodnich. Tam trwają wzrosty pomimo wczorajszych słabych danych wskaźnika zaufania amerykańskich konsumentów. O godz. 14.30 poznamy kolejne dane dotyczące dynamiki amerykańskiego PKB w drugim kwartale i reakcja na tę wartość będzie determinować najbliższą sytuację na światowych parkietach.

W sektorze bankowym, który na ostatnich sesjach odnotował największe wahania, atmosfera wyraźnie się oczyściła. Dobrze

prezentuje się BZ WBK, którego wyniki okazały się nieco lepsze od oczekiwanych. Pekao, który skupia na sobie uwagę całego rynku przyspiesza odrabianie lipcowych strat.

Wśród spółek surowcowych panują dobre nastroje. KGHM przeżywa korektę wzrostową po mocnej przecenie związanej z obawami graczy o konieczność utworzenia przez spółkę gigantycznych rezerw na Telefonię Dialog. Dobrze prezentuje się także PKN Orlen, któremu nie zaszkodziła informacja o kolejnym umorzeniu kwitów depozytowych. Kocern szykuje się do przejęcia czeskiego Unipetrolu.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: stabilizacja na wysokim poziomie