GPW: Strzelec na celowniku inwestorów

(Artur Szymański)
09-10-2006, 12:09

Gwiazda końcówki piątkowej sesji – Strzelec, także w poniedziałek cieszy się olbrzymim powodzeniem inwestorów. Przed południem obroty przekroczyły 43 mln zł, co jest najwyższą wartością na rynku.

Gwiazda końcówki piątkowej sesji – Strzelec, także w poniedziałek cieszy się olbrzymim powodzeniem inwestorów. Przed południem obroty przekroczyły 43 mln zł, co jest najwyższą wartością na rynku.

Szczególnie duże powody do zadowolenia mają ci, którzy kupili walory Strzelca w piątek i trzymali je prze pierwsze 30 minut dzisiejszej sesji. Kurs wzrósł bowiem do 2,45 zł, co oznaczało 22,5-proc. zarobek licząc od wartości piątkowego zamknięcia 2 zł. zobacz notowania

Później nadeszło osłabienie, ale nadal mamy do czynienia z około 8-proc. zwyżką. Imponujące są obroty. W południe wartość 43 mln zł daje spółce pierwsze miejsce na rynku, handel jest aktywniejszy niż takimi gigantami jak KGHM czy PKN Orlen.

Tak duża wartość obrotów rodzi spekulacje, że akcje kupują duzi inwestorzy mający dostęp do poufnych informacji. Przed weekendem spekulanci liczyli że pojawi się jakaś oficjalna informacja ze spółki, ale się nie doczekali. Nie przeszkadza to jednak w windowaniu kursu w pierwszej połowie poniedziałkowej sesji.

Na razie więc nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi. Inwestorzy wiążą jednak Strzelca z… Romanem Karkosikiem i NFI Kwiatkowski poprzez Mieczysława Halka – prezesa funduszu. Według danych z 18 maja jest on posiadaczem 900 tys. akcji Strzelca, co daje 7,1 proc. głosów na WZA.

Zrodziły się więc spekulacje na temat przejęcia Strzelca, lecz rodzi się pytanie: po co Karkosikowi – działającemu w branżach hutniczej i chemicznej – spółka, która wkrótce ma przejąć kilka hurtowni napojów? ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Strzelec na celowniku inwestorów