GPW: sygnały z zagranicznych giełd nie sprzyjają wzrostom

Marek Druś
07-08-2001, 08:37

Po wczorajszych wynikach giełd zagranicznych oraz utrzymywaniu się niejasnej sytuacji na GPW, trudno spodziewać się aby na warszawskim parkiecie dominowały dzisiaj wzrosty.

Rynek amerykański czeka na wyniki Cisco Systems i nie należy spodziewać się, aby inwestorzy chcieli zaryzykować i otwierać pozycje przed ich ujawnieniem. Podobnie może być we wtorek na giełdach europejskich.

Na GPW możliwe są w trakcie dzisiejszej sesji zarówno wyraźne wzrosty jak i spadki, co widać po przebiegu wczorajszych notowań. Wydaje się jednak, że wzrosty w pierwszej części sesji są dość szybko wykorzystywane przez inwestorów do osiągania zysków na mocno przecenionych ostatnio akcjach. Zapowiada to raczej negatywne zakończenie sesji.

Dzisiaj mija termin oczekiwania przez resort skarbu na ofertę France Telecom w sprawie pakietu udziałów TP SA. Choć brak konkretnych informacji na temat najnowszych decyzji obu stron, raczej trudno spodziewać się, aby nastąpił w tej sprawie przełom. Jeśli oferta FT jednak zostanie złożona, może to poprawić wynik warszawskiej giełdy.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: sygnały z zagranicznych giełd nie sprzyjają wzrostom