GPW: Szybszy split Elkopu przyciąga graczy

opublikowano: 19-02-2007, 15:05

Przyspieszenie splitu akcji Elkopu sprzyja objętości portfeli akcjonariuszy. Kurs chorzowskiej firmy wybija się górą z miesięcznej konsolidacji.

Przyspieszenie splitu akcji Elkopu sprzyja objętości portfeli akcjonariuszy. Kurs chorzowskiej firmy wybija się górą z miesięcznej konsolidacji.

Na około półtorej godziny przed końcem sesji walory spółki świadczącej usługi elektromontażowe rośnie 14,5 proc., czyli najwięcej – pomijając prawa poboru Graala – spośród spółek z notowań ciągłych.

W piątek Elkop informował o rejestracji przez sąd zmiany struktury kapitału zakładowego. Wynika ona z podziału każdej akcji o wartości nominalnej 3,77 zł na 13 akcji o wartości nominalnej 0,29 zł. Kapitał dzieli się obecnie na ponad 5,55 mln walorów.

Zarząd spółki według pierwszego komunikatu, miał wystąpić do KDPW o dokonanie wymiany akcji i rozpoczęcie notowań 12 marca. Dziś przed sesją spółka dokonała korekty poprzedniego komunikatu polegającej na przesunięciu daty pierwszego notowania po splicie na 8 marca.

Informacja o podziale akcji danej spółki zazwyczaj wywołuje zwiększone nią zainteresowanie ze strony zwłaszcza drobnych inwestorów indywidualnych. Taka moda, podobnie gracze reagują na wiadomości np. o emisji akcji z prawem poboru czy wejściu do spółki inwestora o wyrobionym nazwisku (Karskosik, Moska).

Za akcję Elkopu płaci się ponad 28 zł. Tym samym kurs wybija się górą z konsolidacji 20,5-25,59 zł, w jakiej poruszał się od miesiąca. Przed inwestorami stoi otwarta droga na szczyt 32 zł ustanowiony 23 listopada 2006 r. Historyczne rekordy 37 zł (w cenach zamknięcia) i 43 (w cenach dnia) zostały ustanowione w marcu 2001 r., na początku giełdowej kariery spółki. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane