GPW: Triton ma już wykonawcę osiedla

Kamil Zatoński
opublikowano: 28-11-2007, 14:34

Już w sobotę wznowione zostaną prace budowlane w Triton Parku, sztandarowym projekcie dewelopera. Reakcja inwestorów jest umiarkowana.

Niespełna dwa miesiące zajęło menedżerowi projektu, firmie MACE Polska, znalezienie nowego wykonawcy osiedla na warszawskiej Ochocie. Od 1 grudnia będzie nim Mar-Bud, firma, która specjalizuje się w robotach żelbetowych. Wartość wynagrodzenia, które wypłaci Triton Development, ustalono na 56 mln zł. Zakres prac to wykonanie konstrukcji żelbetowych.

- Razem z MACE Polska zdecydowaliśmy się zmienić formułę realizacji projektu. Zamiast jednego generalnego wykonawcy, odpowiedzialnego za całość inwestycji, wybieramy teraz wykonawców poszczególnych etapów - mówi pb.pl Tomasz Zganiacz, prezes Triton Development.

Prezes jest przekonany, że spółka zmieści się w założonym przed rokiem budżecie, który zakładał, że koszty budowy osiedla zamkną się kwotą około 150 mln zł.

Obecnie sprzedawane są mieszkania w trzech budynkach z czterech planowanych. Ceny największych lokali zaczynają się od 8,4 tys. za m kw. Mniejsze mieszkania są droższe - od 9,3 tys. za m kw. W sumie dostępnych jest 549 lokali mieszkalnych i około 4 tys. m kw. powierzchni komercyjnej.

- Nabywców znalazło już ponad 200 lokali. Ostatnio sprzedaż szła troszkę słabiej ze względu na niepewność co do terminu wykonania osiedla po rozwiązaniu umowy z Warbudem. Teraz liczymy, że będzie lepiej, tym bardziej, że umowa z Mar-Budem skonstruowana jest tak, że wykonawcy powinno zależeć na zakończeniu prac przed terminem - dodaje Tomasz Zganiacz.

- Wyłonienie nowej firmy w przeciągu dwóch miesięcy należy uznać za sukces.
Prawdopodobnie przed zakończeniem zimy i tak postropu w budowie nie będzie. Tym niemniej pozyskane z emisji środki w wysokości ok. 60 mln zł wystarczą na wynagrodzenie dla firmy budowlanej i można się spodziewać rychłego wznowienia prac na wiosnę. Wygląda na to, że projekt ma szansę zostać ukończony w terminie, czyli początek 2009 - komentuje Kacper Żak, analityk Triton Development.

O godz. 14.20 za akcje spółki płacono 7,30 zł, po wzroście o 1,5 proc. KZ

 

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane